Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου με τίτλο
«Φυσική κτηρίων και βιώσιμος σχεδιασμός στην εποχή της κλιματικής
αλλαγής»

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει Διαδικτυακό Σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες φοιτητές/τριες άλλων Τμημάτων.

Το Σεμινάριο θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας Zoom την Πέμπτη 22 Απριλίου στις 18:15.

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Δρ. Δημήτρης Κρανιώτης, Αναπληρωτής Καθηγητής στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών και Ενεργειακής Τεχνολογίας του Μητροπολιτικού Πανεπιστημίου του Όσλο Νορβηγίας (OsloMet) και ερευνητής στο Τμήμα Έρευνας του
Νορβηγικού Ινστιτούτου Τεχνολογίας του Ξύλου, με εξαιρετική εμπειρία σε θέματα βιώσιμης ανάπτυξης και ενεργειακού σχεδιασμού κτηρίων.
Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

18:15-18:20 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Σεμιναρίου και Ομιλητή
18:20-19:20 Φυσική κτηρίων και βιώσιμος σχεδιασμός στην εποχή της κλιματικής αλλαγής
19:20-19:30 Ερωτήσεις / Συζήτηση

Η εγγραφή των ενδιαφερομένων θα γίνεται από την Παρασκευή 16 Απριλίου έως και την Τετάρτη 21 Απριλίου.

Εγγραφείτε εδώ.
Οι θέσεις παρακολούθησης είναι 250 και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Ανδρέας Λαγγούσης
Μαρία Φαββατά