Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου με τίτλο
«Ακραία Πλημμυρικά Φαινόμενα στην
Περιοχή του Έβρου Ποταμού»
Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει Διαδικτυακό Σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες φοιτητές/τριες άλλων Τμημάτων.
Το Σεμινάριο θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας Zoom την Πέμπτη 27 Μαΐου στις 18:15.

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο κος Γεώργιος Καμίλης, Αντισυνταγματάρχης Μηχανικού, με εξαιρετική εμπειρία και μακροχρόνια ενασχόληση στην αντιμετώπιση των πλημμυρικών φαινομένων στον ποταμό Έβρο.
Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

18:15-18:20 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Σεμιναρίου και Ομιλητή
18:20-19:20 Ακραία Πλημμυρικά Φαινόμενα στην Περιοχή του Έβρου Ποταμού
19:20-19:30 Ερωτήσεις / Συζήτηση

Η εγγραφή των ενδιαφερομένων θα γίνεται από την Παρασκευή 21 έως και την Τετάρτη 26 Μαΐου.

Εγγραφείτε εδώ.
Οι θέσεις παρακολούθησης είναι 250 και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Ανδρέας Λαγγούσης
Μαρία Φαββατά