ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι η ανανέωση εγγραφής (για όσους φοιτητές δεν την έχουν ήδη πραγματοποιήσει) και οι δηλώσεις μαθημάτων μέσω της Ηλεκτρονικής Γραμματείας θα πραγματοποιηθούν από 22-11-2021 έως 29-11-2021 (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ) ως εξής :

Φοιτητές Α΄ έτους :

(Π3 Πρόγραμμα Σπουδών)

-Δεν χρειάζεται ανανέωση εγγραφής.

-Δηλώνονται τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου.

Φοιτητές Β΄, Γ΄, Δ’ και Ε’ έτους :

(Π3 Πρόγραμμα Σπουδών)

-Χρειάζεται ανανέωση εγγραφής μόνο εάν αυτή δεν έχει ήδη πραγματοποιηθεί.

-Δηλώνονται τα μαθήματα του τρέχοντος εξαμήνου και ΟΛΑ τα μαθήματα προηγουμένων χειμερινών εξαμήνων που δεν έχουν προβιβάσιμο βαθμό.

-Οι φοιτητές του Ε’ έτους δηλώνουν απαραίτητα την ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ Ι  ανεξάρτητα εάν έχουν πάρει διπλωματική.

Φοιτητές παλαιοτέρων ετών :

(Π2 ή Π1 Πρόγραμμα Σπουδών)

-Χρειάζεται ανανέωση εγγραφής μόνο εάν αυτή δεν έχει ήδη πραγματοποιηθεί.

-Δηλώνονται ΟΛΑ τα μαθήματα προηγουμένων χειμερινών εξαμήνων που δεν έχουν προβιβάσιμο βαθμό.

Π2 Πρόγραμμα Σπουδών μόνο: Εάν έχετε κάνει δήλωση Διπλωματικής Ι  κατά το Ε΄ έτος των σπουδών σας ΔΕΝ χρειάζεται να ξανακάνετε δήλωση. Εάν δεν έχετε κάνει πoτέ δήλωση, αυτή πρέπει οπωσδήποτε να γίνει.

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΩΣ 29-11-2021 ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ.