Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου με τίτλο «Ακραία Πλημμυρικά Φαινόμενα στην Περιοχή του Έβρου Ποταμού»

Ανακοίνωση Διαδικτυακού Σεμιναρίου με τίτλο
«Ακραία Πλημμυρικά Φαινόμενα στην
Περιοχή του Έβρου Ποταμού»

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει Διαδικτυακό Σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες φοιτητές/τριες άλλων Τμημάτων.

Το Σεμινάριο θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας Zoom την Πέμπτη 27 Μαΐου στις 18:15.

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο κος Γεώργιος Καμίλης, Αντισυνταγματάρχης Μηχανικού, με εξαιρετική εμπειρία και μακροχρόνια ενασχόληση στην αντιμετώπιση των πλημμυρικών φαινομένων στον ποταμό Έβρο.
Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

18:15-18:20 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Σεμιναρίου και Ομιλητή
18:20-19:20 Ακραία Πλημμυρικά Φαινόμενα στην Περιοχή του Έβρου Ποταμού
19:20-19:30 Ερωτήσεις / Συζήτηση

Η εγγραφή των ενδιαφερομένων θα γίνεται από την Παρασκευή 21 έως και την Τετάρτη 26 Μαΐου.

Εγγραφείτε εδώ.
Οι θέσεις παρακολούθησης είναι 250 και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Ανδρέας Λαγγούσης
Μαρία Φαββατά