Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνουν Σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες φοιτητές/τριες άλλων Τμημάτων.

Την Πέμπτη 7 Απριλίου 2022 και ώρα 15:30 στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών στο αμφιθέατρο «Ε.Ν. Μαστρογιάννης» θα διεξαχθεί διάλεξη με τίτλο «Συνδυαστική ανάλυση φυσικών διεργασιών με χρήση χωροχρονικών παρατηρήσεων και αριθμητικής προσομοίωσης».

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο επίκουρος καθηγητής Χριστόφορος Παππάς, Πολιτικός Μηχανικός του ΕΜΠ, με σημαντική διεθνή εμπειρία και ερευνητικό έργο στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

15:30-15:45 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Σεμιναρίου

15:45-16:30 Συνδυαστική ανάλυση φυσικών διεργασιών με χρήση χωροχρονικών

παρατηρήσεων και αριθμητικής προσομοίωσης

16:30-16:45 Ερωτήσεις / Συζήτηση

Οι θέσεις παρακολούθησης είναι 180.

Για την συμμετοχή σας στο σεμινάριο εγγραφείτε εδώ.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Ανδρέας Λαγγούσης

Μαρία Φαββατά