Ανακοίνωση Διάλεξης με τίτλο:

Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευής του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου

«75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει διάλεξη η οποία απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες άλλων Τμημάτων.

Η διάλεξη πραγματοποιείται με αφορμή την πρόσφατη χορήγηση υποτροφιών από την εταιρεία Ολυμπία Οδός Α.Ε. στο Πανεπιστήμιο Πατρών και εγγράφεται στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας.

Την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 και ώρα 12:30 στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών στο αμφιθέατρο «Ε.Ν. Μαστρογιάννης» θα διεξαχθεί διάλεξη με τίτλο “Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευής του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου, «75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»”.

Κεντρική ομιλήτρια θα είναι η κα Σοφία Καραγιάννη, Στέλεχος της Ολυμπίας Οδού, Πολιτικός Μηχανικός και απόφοιτος του Τμήματος, με σημαντική εμπειρία σε θέματα διαχείρισης έργων κατασκευής και ασφάλειας εργοταξίου.

Το πρόγραμμα της Διάλεξης έχει ως ακολούθως:

12:30-12:45 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Ετήσιων Φοιτητικών Υποτροφιών

12:45-13:30 Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευών του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου, «75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»

13:30-14:00 Ερωτήσεις / Συζήτηση για τη γυναίκα μηχανικό

Δεν απαιτείται προεγγραφή για τη συμμετοχή στην εκδήλωση.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε τη Διάλεξη.

Σταυρούλα Κοντοέ

Χριστόφορος Παππάς