Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών συνδιοργανώνει από κοινού με το Ελληνικό Τμήμα Αντισεισμικής Μηχανικής (ΕTAM) και το ΤΕΕ/Τμ. Δυτικής Ελλάδος το 27ο Πανελλήνιο Φοιτητικό Συνέδριο «Επισκευές και Ενισχύσεις Κατασκευών 2024», στις 21 και 22 Φεβρουαρίου 2024, στο Συνεδριακό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών.
Στο συνέδριο θα γίνουν παρουσιάσεις εργασιών από προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές, Υποψήφιους Διδάκτορες και νέους αποφοίτους Σχολών Πολιτικών Μηχανικών και Αρχιτεκτόνων της Ελλάδας σε θέματα αποτίμησης, επάρκειας υφισταμένων κατασκευών και επεμβάσεις, ανεξαρτήτως υλικού. Οι φοιτητές και απόφοιτοι που ενδιαφέρονται να παρουσιάσουν την εργασία τους μπορούν να στείλουν σύντομη περίληψη έως 22 Δεκεμβρίου 2023.
Προβλέπονται:

• Δυνατότητα online παρουσίασης για όσους φοιτητές δεν μπορούν να έχουν φυσική παρουσία
  • Χρηματική βράβευση καλύτερων εργασιών
  • Τιμητική πλακέτα και έγγραφος έπαινος των καλύτερων εργασιών από το ΕΤΑΜ
  • Πιστοποιητικά Παρακολούθησης/Παρουσίασης
  • Ελεύθερη συμμετοχή σε φοιτητές και μηχανικούς

Καταληκτική Ημερομηνία Υποβολής Περιλήψεων: 22 Δεκεμβρίου 2023
Περισσότερες Πληροφορίες και υποβολή εργασιών στον σύνδεσμο του Συνεδρίου καθώς και στην ιστοσελίδα και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του ΕΤΑΜ.

Πρόσκληση-πρόγραμμα του 27ου Φοιτητικού Συνεδρίου