Με επιτυχία ολοκληρώθηκε ο Διαγωνισμός Αφίσας Διπλωματικών Εργασιών (ΔΕ) του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών, για τους φοιτητές που παρουσίασαν με επιτυχία τη ΔΕ τους στην εξεταστική περίοδο Ιουνίου-Ιουλίου 2023. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 4 φοιτητές, παρουσιάζοντας ισάριθμες αφίσες, όχι μόνο υψηλής αισθητικής αλλά και σημαντικού και περιεκτικού επιστημονικού περιεχομένου, καθιστώντας την επιλογή των καλύτερων μια δύσκολη διαδικασία για την επιτροπή.

Όλες οι αφίσες κρίθηκαν και βαθμολογήθηκαν με βάση:

• την πληρότητα
  • την ισορροπία
  • τη συνολική οπτική παρουσίαση
  • την αναγνωσιμότητα
  • τη συντομία
  • τη ροή
  • την ακρίβεια των πληροφοριών που παρουσιάζονταν και
  • τη γραμματική/ορθογραφία τους

ενώ θα αναρτηθούν – εκτός από τον ιστότοπο του Τμήματος – και σε τμήμα έκθεσης που φιλοξενείται στις εγκαταστάσεις του Τμήματος.

Νικητής

Το βραβείο απονέμεται στον φοιτητή ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΣΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ο οποίος συγκέντρωσε την υψηλότερη συνολική βαθμολογία και από τους τρεις αξιολογητές.

Στον φοιτητή Παναγιώτη Δημοσθένη Σαλαγιάννης νικητές θα απονεμηθεί βραβείο κατά την υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών, στην οποία παρακαλείται να παραβρεθεί.

Στη συνέχεια, εμφανίζεται η αναλυτική βαθμολογία σε όλα τα κριτήρια για όλους τους συμμετέχοντες, τους οποίους η επιτροπή επιθυμεί να ευχαριστήσει θερμά για τη συμμετοχή τους.

ΚΑΝΤΖΑΡΗ ΝΑΤΑΛΙΑ

ΜΑΡΓΕΤΗ ΟΛΥΜΠΙΑ