Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει σεμινάριο που απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες άλλων Τμημάτων.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 23 Μαΐου 2023 και ώρα 13:00 στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών στο αμφιθέατρο «Μαστρογιάννης».

Ομιλητής είναι ο κ. Maurizio Brocchini, Καθηγητής Υδραυλικής και Μηχανικής των Ρευστών, του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών και Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου  Università Politecnica delle Marche της Ιταλίας. Ο κ Brocchini είναι επίσης μέλος του Blue Italian Growh Cluster Scientific Committee.

Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου έχει ως ακολούθως:

13:00-13:10 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Σεμιναρίου

13:10-14:00 «Sea-river interactions within a microtidal environment: dynamics understanding for proper work design»

Prof. Maurizio Brocchini

14:00-14:15 Ερωτήσεις/συζήτηση

Δεν απαιτείται προεγγραφή για την συμμετοχή στην εκδήλωση.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Σταυρούλα Κοντοέ

Χριστόφορος Παππάς